Viděli jste pohádku „Nekonečný příběh“? Jako dítě jsem ji milovala. Intuitivně jsem v pohádce vnímala silný odkaz, který se nesl v duchu snění a naplnění svých snů.

Když se dnes lidí zeptám, co by dělali, kdyby měli na účtě 5 miliónů, tak dostávám velice častou odpověď, že nad tím nepřemýšleli. A já se ptám „Proč?“

Asi proto, že se jich na to nikdo předtím nezeptal. Tak moc propadáme skutečné realitě, že zapomínáme snít. Snít o lepší budoucnosti o lepší práci, o lepším partnerovi, lepším životě. Stáváme se pak apatičtí vůči všemu, co se děje kolem a vlastně se snažíme jen přežít. Ale stojí pak ten život vůbec za to?

Měla jsem pocit, že je to už dost otřepané téma, ale jak to tak pozoruji kolem, tak je stále na místě lidem připomínat a nabádat je k tomu, aby snili. Aby vyšli z krychliček jejich bezpečí alespoň v hlavě a vzpomněli si na své dětství. Jako děti totiž žádné předsudky o tom, jak něco nejde, neměli.

Jak byste žili, kdybyste měli na účtě těch 5 miliónů?  Co byste dělali? Co děláte rádi?

  • Vzdělávali byste se? V čem?
  • Učili byste děti, dospělé? Co byste je rádi učili?
  • Vymýšleli a tvořili byste? Co přesně? Z čeho a pro koho?
  • Pomáhali byste lidem? S čím? S jakými problémy?
  • Bavili byste lidi? Jak? S kým?

Těch otázek je spousta a každá má odpověď. A jedině vy ty odpovědi znáte. Nejde jen o to dát si na otázky odpovědi. Jde hlavně o procítění toho, jak by to mohlo být.  Už samotná myšlenka totiž spouští v těle řadu biochemických reakcí. Sami to zažíváte. Vzpomeňte si na něco hezkého a všimněte si, jak se při tom cítíte? Jistě příjemně.

Budoucnost patří těm, kdo věří svým krásným snům

Eleanor Roosevelt

Možná jste i vy zacykleni ve světě přesvědčení. Myslíte si, že musíte chodit do zaměstnání, protože tam máte největší jistotu? Možná to tak není, možná je to úplně jinak. Možná máte spousty možností, jen je nevidíte.

Mám téměř 6-ti letou dceru. To, co nás spolu opravdu baví, je snění. Snění o tom, co budeme dělat, kam se společně podíváme, co společně zažijeme… Je krásné pozorovat toho malého človíčka a jeho způsob myšlení. Není zatížená předsudky a její mysl je naprosto svobodná. Když společně „cestujeme“, zatím jen prstem na mapě, dostáváme se obě do takového zvláštního stavu, který se těžce pojmenovává. Jisté je jen to, že se v tomto stavu obě cítíme šťastné. Vůbec neřešíme reálnost našeho „cestování“. Obě věříme, že to tak prostě bude. Vesmír je otevřen všemu a je připraven splnit naše přání a představy. Říkáte si, že je to hloupost? Že je to falešná naděje? Přesně tohle jsou myšlenky, které vám nedovolí snít. Jsou to pomyslné dveře, které si na cestě ke splnění snů sami zavíráte.

Všechno začíná myšlenkou. Ten první krok, který se také nazývá motivací, je UMĚNÍ SNÍT! Pokud se nechcete zamýšlet nad otázkami, které jsou v článku výše, tak si alespoň dopřejte chvilku pro sebe a podívejte se na sice starou, ale stále aktuální pohádku Nekonečný příběh.

A pro vás, kteří pohádku znáte a rádi byste si plnili své vysněné představy života mám tip. V mém projektu „Společné podnikání“ s lidmi hledám odpověď na otázku:

Jak propojit radost z práce s finanční hojností? Všichni totiž víme, že plnění našich snů z velké části závisí od tloušťky naší peněženky.