Mým posláním je pomáhat lidem na cestě
k úspěchu

formou vzdělávání a mentoringu v oblasti podnikání a seberealizace

Můj příběh, aneb jak jsem se probudila ze zlého snu.

Až nepříjemné a bolestivé situace v životě mne posunuly zpátky k sobě a k plnohodnotnému zdraví.

Už jako dítě jsem byla snílkem. Můj talent vizionáře se projevoval jasnými představami, které jsem měla chuť ihned realizovat. Chtěla jsem cestovat, poznávat lidi, země, vytvářet projekty, chránit přírodu a zvířata, pomáhat lidem… Věděla jsem přesně, co mne baví. Každé dítě to ví. Až do doby, kdy začnou řídit náš život rodiče, vychovatelé, učitelé, profesoři… Ti si bohužel v mnoha případech myslí, že vědí nejlépe, co a jak se máme učit a co máme dělat.  

A tak jsem byla jsem unášená proudem života. Využívala jsem možnosti, které byly poblíž. V celku se mi dařilo. Každým novým zaměstnáním jsem se kariérně i finančně dostávala výš.

Ze života se mi ale vytrácela radost i zdraví. Cítila jsem se jako robot, který téměř bez emocí vykonával nějakou práci. Každý den dokola stále to samé, pouze s menšími obměnami. Ze stereotypu mne občas vytrhla potřeba řešení zdravotního problému, nebo dávka stresu. A čas tak rychle letěl. Požitky, které jsem hledala ve volném čase, mne neuspokojovaly a postrádala jsem smysl mého života.

Protože v každém člověku je síla – touha, díky které neustále hledá, i já jsem hledala. Naplnění v životě. A tak jsem našla životního partnera. Přišlo dítě, přišla rodina a s tím i rodinné radosti a povinnosti. S čím jsem ale vůbec nepočítala, byly další stresy, nemoci, pocity nejistoty, strach z budoucnosti a deprese! A čas neustále letěl vpřed.

Svět se mi zhroutil, trpěla jsem depresemi. Bylo mi téměř 40. Selhala jsem! I navzdory tomu, že všechno, za čím jsem v životě šla, mám, svět vidím v šedi. Chyběl mi v životě smích, klid a pohoda. Taková ta vyrovnanost mezi pracovním a osobním životem. Chyběla mi seberealizace, díky které bych našla dlouhotrvající pocit štěstí. Bojovala jsem nejen o zdraví ale i o svou představu života.

Chtěla jsem svobodu, začala jsem podnikat. Nedařilo se mi. Nevěděla jsem, co a jak dělat. Viděla jsem u jiných, že to funguje, ale já jsem se jenom snažila a měla jsem pocit, že je proti mně celý svět.

Ze spárů neúspěchu mne zachránil můj talent. Nevěděla jsem, že ho mám. Časem jsem zjistila, že mám mnohem víc, než jeden talent. I vy máte různé talenty. Prošla jsem sebepoznáním, které mi otevřelo oči. A ty oči jasně poznaly, kdo jsem a kým chci být.

Dnes se řídím krédem: „Dělej práci, kterou miluješ.“

Když člověk opravdu ví, kým je, nebo kým chce být, tak pak lépe hledá vhodnou příležitost, kde se může uplatnit. A ta přišla. Konečně. Založila jsem malý osobní projekt „Společné podnikání“, které je součástí většího globálního projektu. Přišla jsem totiž na to, že každý z nás je naprostý originál, co se hodnot, talentů a dovedností týče. A každý z nás si zaslouží nebýt na podnikání sám. Proto dnes sdružuji lidi, kterých podnikání láká, ale z nějakého důvodu se bojí do podnikání jít. Anebo už podnikají, ale přešlapují na místě a neví, kudy kam.

Sdružuji a podporuji lidi na cestě k dosažení úspěchu a naplnění  jejich snů.

malá já
svatební

Velké díky patří mému manželovi, který stál při mně i v těch těžších chvílích mého života. Díky němu můžu dále šířit myšlenky, které stojí za to žít!

Rozhovor s Martou Věnckovou

Otázka: Jak jsi ty přišla ke změně v životě?

Postupně. Tak jako u většiny lidí i mne z víru poklidného života vytrhávaly nepříjemné chvíle. Tu nemoc, tu despotický šéf nebo další stresující události v mém životě. Vždy mne přitahovaly knížky, články nebo filmy o úspěšných lidech. Byly pro mne zajímaví a vzbuzovali ve mně touhu žít jako oni. Čtením knih se u mě začalo měnit i mé myšlení.

Otázka: V čem se změnilo tvé myšlení?

V tom, že jsem si začala uvědomovat svou nespokojenost. Začala jsem se více vnímat a hlavně jsem se začala ptát. „Tohle je vše, co v životě mám zažít?“ Utěšování typu „Podívej, ostatním se daří hůř“ mne neuspokojovalo. Chtěla jsem víc a hledala jsem inspiraci u úspěšných lidí. Pochopila jsem, že první věc, kterou potřebuji udělat, je změnit své myšlení. S tím přichází změna prostředí a taky okolí.

Otázka: Jak si se dostala k MLM?

Nějaký čas jsem už podnikala jako výživová poradkyně, když mne známá oslovila s nabídkou spolupráce. Přiznám se, že mne nezaujala. Pak mne ale pozvala mezi partu lidí, kteří v té době „mysleli jinak“. A to mne zaujalo. Pak jsem přečetla spousty knížek o systému MLM a změnila názor na MLM. Dneska mi tento systém přijde jako naprosto geniální nástroj, díky kterému lze dosáhnout všeho, po čem člověk touží. Může se stát zcela svobodný a nezávislý na systému společnosti a státu.

Otázka: Jak podle tebe dnes lidé vnímají síťový marketing?

Myslím, že jsme někde na přelomu, kdy starší generace, která zažila nevalný příchod MLM společností na český trh s jejími nekalnými praktikami, jde do pozadí a nastupuje nová mladá generace, která na tento systém již nahlíží jinak. Žijeme také v úžasné době, kdy se společně s technologiemi a citem dá v MLM podnikání mnoho věcí dělat jiným způsobem. Proto si myslím, že je stále víc a víc lidí, kteří velmi dobře vidí obrovský potenciál tohoto systému.

Navzdory tomu je dost lidí, kteří MLM podnikání zkusili a byli zklamaní. Proč?

Paradoxně to, co systém MLM kazí a dává mu špatnou nálepku, jsou lidé! A to buď přímo ve společnostech a to tím, jak práci dělají, nebo lidé venku, kteří MLM nějakým způsobem haní bez štipky znalosti tohoto systému. Možná je problém právě v tom, že mnoho lidí rádo posuzuje to, čemu vůbec nerozumí 🙂

Otázka: Žiješ život svých snů?

Ano. Nicméně stále je co zlepšovat. 🙂 Můj život snů hodně souvisí s objevením mých vlastních talentů a vášní. Poznala jsem, kdo opravdu jsem. To mi velice pomohlo žít můj vlastní život.

Otázka: Co to znamená žít život svých snů?

Být sama sebou. Nehrát si na nic. Prostě žít a vydělávat tím, co vás baví. Víte, mnoho lidí, žije život jiných. Neznají sebe sama a tak se tváří, jak se po nich vyžaduje, říkají ANO tam, kde by chtěli říct NE, dělají to co je nebaví nebo jim nedává zcela smysl. Vím, o čem mluvím, sama jsem tak dlouho žila. Otázka je, jestli chcete být "slepými" automaty, nebo chcete tvořit a měnit svět kolem sebe.

Otázka: Měnit svět. Jde to?

Rozhodně ano. Změna totiž začíná u každého z nás. Je to náš sen, naše vize o světě, ve kterém chceme žít. A my máme všechny prostředky k jeho tvorbě. Vším, co sami vytváříme, měníme svět k obrazu svému. Já věřím v jiný způsob myšlení. Ten nás totiž vede na jinou, možná odlišnou, ale správnou cestu.

Otázka: Jak ty měníš svět?

U mne proběhla obrovská vnitřní změna, která je vidět i navenek. Ujasnila jsem si, kdo jsem díky poznání svých talentů a vášní, co od života chci a pochopila jsem, že úspěch začíná v hlavě. Již jako mladé holce se mi rozzářily oči, když jsem viděla nebo někde četla o tom, že se člověk může dobře živit svým koníčkem. To je mé krédo: „Miluj práci, kterou děláš - dělej práci, kterou miluješ.“ Proto jsem založila svůj osobní projekt "Společné podnikání", kde sdružuji lidi, kterým se podnikání líbí a nechtějí na to být sami. Nemusíme dělat velké věci abychom změnili svět. Každá velká změna začíná maličkostí. A když se co jen jednomu člověku díky tomu, co dělám, změní jeho život k lepšímu, dosáhne úspěchu a plní si své sny, tak jsem tím přispěla ke změně jeho světa.

Máte další otázky?

Napište mi: