koukazokna"Každý nový začátek pochází z konce nějakého jiného začátku."
- Seneca

Jaký má náš život smysl? Tato otázka mne provází od ranného dětství.

Vždy jsem byla za každých okolností slušná, dobře vychovaná, skromná, vnímavá, ochotná druhým pomoct, vždy připravená k naslouchání a ke službě druhým…

…jinak řečeno: kam mne postavili, tam jsem byla a udělala vše, co mi řekli. A myslela jsem si, že mne za to budou mít všichni rádi. A všechno bude tak hezké...

Jo, tak tohle jsem si kdysi myslela. Ale zjistila jsem, že lidem je vcelku jedno jaká jsem. A díky této povaze mne lidé často využívali. Využívali můj potenciál, mé vědomosti, mou sílu, můj talent... Byla jsem součástkou použitou k tvoření snu někoho jiného, k tvoření možná i většího projektu, který ale nebyl můj. Ano, dostávala jsem za to zaplaceno. A tak jsem vyměňovala svůj ČAS, POTENCIÁL, ZDRAVÍ A MÉ NÁPADY za hrst peněz.

Peníze! Kolik peněz je dost? Dost k tomu, abych žila život svých snů? Každý měsíc se rozkutálely velice rychle. Ať jsem cokoli ušetřila, vždy byla příležitost nebo spíš nutnost je zase utratit. A tak to byl nekonečný koloběh. Do kdy ale?

V celku se mi dařilo. Každým novým zaměstnáním jsem se dostávala finančně výš. Bohužel v hlavě jsem měla pomyslný strop - přece nemůžu vydělávat velké peníze. Ale i když jsem je později dosáhla, nebyla jsem spokojená. A to nejen s tímto stropem v hlavě, ale i s mým životem. Chyběla v něm totiž seberealizace, uznání, perspektiva, spokojenost...

Protože v každém člověku je síla - touha, díky které neustále hledá, i já jsem hledala. Naplnění v životě. A pak jsem našla životného partnera. Přišlo dítě, přišla rodina a s tím i rodinné radosti a povinnosti. S čím jsem ale vůbec nepočítala, byly další stresy, pocity nejistoty a strach z budoucnosti.

Otázky typu „budu zdravá? Co budu dělat, když…? Jak vychováme dítě? Kde vzít čas, kterého je tak málo? ...byly noční můrou. A tak přišel NOVÝ ZAČÁTEK!

Chci poznat své JÁ...

...chci myslet jinak, chci konat jinak, chci žít jinak!

Každý den mám na paměti, PROČ dělám tuhle práci.

Základem mé změny byly AHA momenty. Prostě se mi rozsvítilo v hlavě. Ohledně peněz - pomyslný finanční strop v hlavě jsem rozpustila, dnes mne neokouzlí pracovní nabídka za 70000,-Kč měsíčně, protože směřuji výš. Ale zdaleka to není jen o penězích. Jde o tak vzácný ČAS. Když se probouzím do nového dne, uvědomuji si, že já rozhoduji o tom, CO budu dělat, KDY a PROČ. Každé ráno se těším na činnosti, které mám ráda, které mi dávají smysl. Každý den mám možnost seberealizace a tvorby něčeho nového. A je úplně jedno, jestli jde o malý obrázek vytvořený s dcerou, nebo o pomoc parťákovi postavit se na vlastní nohy. Obě činnosti mají pro mne obrovskou hodnotu a dělám je v plném nasazení a v plném vědomí.

Vytvářím můj-náš svět!

Se svou rodinou a se svými partnery tvořím nový svět. Svět velkých osobností, jehož součástí můžete být i vy!

Rodinná dovolenáMěním svět kolem sebe a lidi tím, že inspiruji k jinakosti/odlišnosti, k odvaze myslet jinak, k objevení svého potenciálu, své velkosti. Dnes je úžasná doba, kdy jsou kolem příležitosti k vytvoření úspěchu. A mým cílem je ukázat vám tyto příležitosti, nasměrovat a dovést ty, kteří chtějí, k vyšším úspěchům. Jsem fascinováná dobou, ve které můžeme tvořit nové věci a zanechat tím odkaz, nebo něco většího dalším pokolením. Dobou, kde každý může dělat to, co ho baví a v čem je dobrý. Kde je dost pozornosti a uznání pro každého z nás.

Nikdo nemládneme, ani já ne. Není ČAS na promrhání žádného dne. Stáří se neodvratitelnou rychlostí blíží. Už teď ale mám jasnou představu o tomto období, o cestování, o poznávání, o vzdělávání se… Vidím se jako vitální stařenka, která s jiskrou v očích a s úsměvem na tváři cestuje s rodinou kochajíc se míjející krajinou a těšíc se na nové zážitky…

Děkuji za každý den, hodinu, minutu, kdy má vize nabírá na síle, kdy jsou obrazy jasnější a zřetelnější. Děkuji za aha momenty, které rozjasnily můj tehdy nezáživný a bledý život.

Děkuji za lidi, kteří se ke mně na této cestě přidávají a stávají se tvůrci svého štěstí.

Děkuji za splněné sny nás všech a děkuji za posuny směrem k naplnění našich dalších tužeb i tužeb našich soukromých i pracovních partnerů.

A tohle přeji vám všem!

Přeji Vám, abyste našli cestu k lepšímu životu a k svému lepšímu světu!