04aUkazuji lidem cestu k úspěchu a ke štěstí změnou nastavení mysli.

Na dráze podnikání jsem 10 let. Jsem mentor a motivátor, ale také člověk, který je fascinován myšlením, pozitivní psychologií a osobním rozvojem. Dospěla jsem k poznání, že úspěch je v tzv. nastavení mysli. Podle vědecké teorie nestojí za úspěchem pouze naše schopnosti a talent, ale také náš přístup k nim.

Dlouho jsem se ve svém životě učila věcem, které mne nebavily nebo pro mne neměly smysl. Pracovala jsem na kariéře, ale nenaplňovala mne. Šplhala jsem po řebříčku opřeném o špatnou zeď.

Svatý grál na štěstí a úspěch jsem nakonec našla v sobě. V sebepoznání a v nastavení mé mysli. Toto poznání mne nakonec dovedlo k nalezení smyslu mého života.

Ráda poznávám nové lidi, kteří mají chuť na sobě taky pracovat. Miluji život a mým cílem je užívat si ho naplno. Ráda inspiruji ke změně a lepšímu životu druhé. Pomáhám lidem pochopit, jak pracuje jejich mysl, objevit, co v životě chtějí, co je motivuje a co pro ně znamená naplnění v životě. To vše totiž automaticky generuje radost, štěstí a úspěch.

Protože věřím, že změna je život a díky ní můžeme růst, sama jsem si prošla obrovskou změnou v životě. Změnou myšlení. Nyní můžu předávat své zkušenosti dalším. Jsem zářným příkladem toho, že každý může změnit nastavení svoji mysli a rozvíjet v sobě svůj neomezený potenciál, svojí sílu, díky které může dosáhnout vše, po čem touží. Díky které může měnit svůj svět.

Mým záměrem je vás inspirovat k tomu, abyste chtěli a mohli žít jinak, radostně, v hojnosti a naplno...

 

Rozhovor s Martou Věnckovou

Otázka: Jak jsi ty přišla ke změně v životě?

Vypadalo to jako náhoda. Ale ty dle mého názoru neexistují. Ráda jsem se vzdělávala, četla jsem inspirativní knížky. Kolem obchodu jsem se nějakým způsobem točila stále. Vždy jsem ale vyvíjela hodně velké úsilí k tomu, aby mne jako osobu nebylo moc vidět. Vždy jsem se za něco skrývala: za produkt, za službu, nebo za firmu. Byla jsem docela fluktuant. Ze zaměstnání do zaměstnání. Časem jsem ale zjistila, že je to všude stejné. U mne změna přišla po zajímavé přednášce a pak po účasti na netradiční poradě.

Otázka: Co tím myslíš „netradiční porada“?

Porada, to zní hrozně, že? Byla to skupina lidí, kteří byli… hm, tak trochu jiní. V každém případě jinak mysleli. Každý byl součástí rozvoje své vlastní firmy, vzájemně se sdílely cíle, debatovalo se o tom, jak tyto cíle dosáhnout, rozebíraly se kroky… všechno to bylo řízené formou koučingu. A to mne fakt zaujalo. Lidé se nad sebou zamýšleli, hledali souvislosti mezi tím, co se jim děje, co z toho vyplývá, kde je prostor ke zlepšení… atd. To vše se dělo ve velice příjemné atmosféře, kde z lidí vyzařoval nejen klid, ale i radost. Bylo vidět, že je to neskutečně baví. Ihned jsem věděla, že tam chci patřit.

Byly zde osobnosti - viděla jsem zde vzory, vzory tak chybějící v mém světě, v mém životě.

Otázka: V čem se změnilo tvé myšlení?

V tom, že jsem si začala uvědomovat svou nespokojenost. Začala jsem se více vnímat a hlavně jsem se začala ptát. Z počátku to byl docela problém. Nevěděla jsem, jak a na co se mám ptát. Ale pak ty otázky začaly přicházet tak nějak samy. Je důležité nechat se inspirovat.

Otázka: Jaký byl tvůj vztah k obchodu?

Nebyl nijak valný. Už jsem se zmiňovala o tom, že jsem se vždy za něco skrývala. Nebylo lehké jít se svou kůží na trh. Bála jsem se, že mne lidé nebudou mít rádi.

Časem jsem ale pochopila, že se nikdy nemůžeme zalíbit všem. To mne osvobodilo. Lidé vás budou buď milovat, nebo nenávidět. Nic mezitím. A na vás je, jestli se budete trápit tím, co si o vás lidé myslí, nebo budete žít život svých snů.

Otázka: Jaký je tvůj vztah k obchodu teď?

Ačkoli se za obchodníka považuji, tak lidem nic neprodávám. Poskytuji řešení jejich nespokojenosti. Ukazuji jim cestu, která je může dovést ke smysluplnému a radostnému životu. Je rozdíl mezi prodejem skvělého produktu člověku, kterému pomůže například vyřešit zdravotní problém, a pomocí člověku postavit se na vlastní nohy a k samostatnosti. V prvním případě jde o prodej, kdežto v druhém případě jde o budování byznysu! A to mne přímo fascinuje.

Otázka: Jak podle tebe dneska lidé vnímají SM?

Většina lidí se bojí a nepodniká v síťovém marketingu právě proto, že si myslí, že budou muset neustále prodávat produkty.

SM dává hodně možností a je mnoho cest jak s ním pracovat. Prodej produktů je samozřejmě jednou z cest. Ale já osobně tvrdím, že pokud člověk pracující v síťovém marketingu primárně prodává produkty, tak nepochopil podstatu síťového marketingu a jeho obrovské možnosti! Tito lidé si můžou díky SM přivydělat nějaké peníze a užívat několik dalších menších nebo i větších výhod, ale jen těžce dosahují vysněných cílů, pokud je vůbec mají, což je velká škoda.

Otázka: Co to znamená, žít život svých snů?

Být sama sebou. Nehrát se na nic. Prostě žít a dělat to, co vás baví. Víte, mnoho lidí, žije život jiných. Tváří se tak, jak se po nich vyžaduje, říkají ANO tam, kde by chtěli říct NE, dělají to co je nebaví, nebo jim nedává zcela smysl. Vím, o čem mluvím, sama jsem tak dlouho žila. Otázka je, jestli chcete být "slepými" automaty, nebo chcete tvořit a měnit svět kolem sebe.

Otázka: Měnit svět? Lze to?

Rozhodně ano. Změna totiž začíná u každého z nás. Je to náš sen, naše vize o světě, ve kterém chceme žít. A my máme všechny prostředky k jeho tvorbě. Vším, co sami vytváříme, měníme svět k obrazu svému. Já věřím v jiný způsob myšlení. Ten nás totiž vede na jinou, možná odlišnou, ale správnou cestu.

Otázka: A jak ty měníš svůj svět?

U mne proběhla obrovská vnitřní změna, která je vidět i navenek. Ujasnila jsem si, co od života chci a pochopila jsem, že úspěch začíná v nastavení mysli. Již jako mladé holce se mi rozzářily oči, když jsem viděla nebo někde četla o tom, že se člověk může dobře živit svým koníčkem. To je mé krédo: „Miluj práci, kterou děláš - dělej práci, kterou miluješ.“ Obklopuji se lidmi, kteří mají rádi život, sebe a svou práci. Jednoduše řečeno – jsou šťastní. Ke štěstí patří také štědré ohodnocení, pevné zdraví, vztahy plné lásky a duševní stránka života.

Dnes umožňuji lidem svobodně podnikat a růst ve spolupráci s nejlepšími školiteli, dělat smysluplnou práci, vytvářet hodnoty, budovat svoji značku, obklopovat se úspěšnými,  inspirativními lidmi. A tím měním svět! A to mne baví!