Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů!

HLEDÁTE ZÁZRAK? Jeden pro vás mám. Je vcelku jednoduchý a když tento zázrak začnete naplno využívat, tak se budete cítit nejen dobře a zdravě, ale taky sexy. Budete mít zdravou barvu a budete se cítit lehčeji a plní energie.

Řešení je vcelku jednoduché, ale my vždy hledáme zázrak, který nejlépe udělá všechno za nás. A úplně nejlépe bude, když to udělá rychle, vlastně ihned. Když je poptávka po něčem takovém, tak se přímo nabízí nabídka. A tak máme lékárny plné zázraků. A to není všechno. Vznikají další společnosti, které vám rádi nabídnou zázraky k vyřešení únavy, deprese nebo jakékoli nemoci. V laboratořích vznikají nové produkty, kde se spolu mísí různé vyňaté super látky z lůna matky přírody, aby nám je pak mohli v nějaké tabletě, nebo zázračném lektvaru nabídnout.

Chudinka došla cestou slávy na pitevní stůl

Přesně takhle došla malá chudinka cestou slávy až na pitevní stůl. O kom je řeč? Už za II. Světové války angličtí letci, kteří dělali hlavně noční nálety, pravidelně používali borůvky, kvůli jejich vysokému obsahu betakaroténu. Právě ten jim pomáhal s únavou očí a šeroslepostí. Jak to tak už v životě chodí, naši vědci rádi zkoumají, pitvají a rozebírají všechno na malé součástky. Jejich středobodem pozornosti se stala i naše malá borůvka. Podrobnou pitvou v ní objevili další velmi silný antioxidant – pterostilben, který je unikátní v ochraně našich střev před rakovinou. To je velice dobrá zpráva, co myslíte?

Co se v reklamách nedozvíte

Co na to naše moderní, možná tak trochu úchylná, doba? Objev pterostilbenu se nestal argumentem pro konzumaci borůvek, ale naopak. Farmacie ráda „rozpitvá „ borůvku, aby nám mohla dodat pterostilben. A tak se do veřejné pozornosti dostávají jednotlivé antioxidační látky, nebo „dočasně vědecké alchymistické kombinace“. Neuvidíme reklamu na konzumaci borůvek, ale jsme zahrnování reklamami na jednotlivé antioxidační látky v podobě doplňků, které nám slibují zázraky. Bohužel, ty se nekonají a přinášejí s sebou vedlejší účinky pro organizmus. Jednotlivé antioxidační látky můžou totiž v těle působit prooxidačně. Jako například betakarotén v tabletách. Ten může tělu více uškodit než prospět. Já jsem přesvědčená, že namíchat a hlavně nakombinovat nutriční obsah vhodný pro naše tělo, dokáže jedině matka Příroda. Proto vždy, když můžu, sáhnu raději po těch borůvkách.

Co to je tedy ten zázrak

Borůvky nejsou úžasné jen kvůli látce, která se nazývá pterostilben. Obsahují celou škálu antioxidantů, které vás chrání před nepříznivými vlivy volných radikálů, čímž například zpomalují vaše stárnutí. Co je tedy ten zázrak? DOKONALÁ VÝŽIVA. Hledejte ji v přírodě. Nejsou to léky, ani potravinové doplňky, ani zázračné lektvary. Jsou to dokonalé, kvalitní potraviny. Můžete je nalézt pod názvem SUPERPOTRAVINY. Jsou to potraviny s mimořádnými až zázračnými výživovými vlastnostmi. Obsahují větší množství látek, které působí kladně na lidské zdraví. Sem patří vitamíny, proteiny, esenciální aminokyseliny, antioxidanty, minerální látky, stopové prvky, enzymy, zdravé tuky a oleje (nenasycené mastné kyseliny), vláknina a další živiny (zejména) rostlinného původu. Nemusíte jezdit do lékáren, nebo brouzdat na e-shopech různých společností. Superpotraviny jsou všude kolem nás a můžete je jíst každý den. To je totiž jedna podmínka k tomu, aby tyto tzv. „zázračné“ potraviny mohly opravdu dobře posloužit vašemu tělu.

Jedná se například o semínka a ořechy (vlašské, mandle, kešu, piniové ořechy, Chia semínka, ale také lněná, konopná, sezamová či slunečnicová semínka). Z ovocných plodů jsou to brusinky, rakytník nebo plody kustovnice čínské, borůvky, nebo granátová jablka. Významné účinky na lidské zdraví může mít celerová, brokolicová, dýňová či mrkvová šťáva. Z olejů jsou to hlavně argonový, kokosový, lněný, konopný či rakytníkový. Z hub můžeme považovat za superpotravinu hlívu ústřičnou a houbu šiitake. Z oblasti zelených potravin jsou nejvíce ceněny mladý ječmen a chlorella. Přírodní sladidlo jako je stévie, má sice zvláštní sladkou chuť, ale obsahem nutričních látek je jistě blízká superpotravině. Neprohloupíte ani, když si do jídelníčku pravidelně zařadíte čerstvé klíčky, himalájskou sůl, hnědou rýži, karobový prášek a v neposlední řadě i některé ryby, jako divoký losos a tuňák.

Kdy zázrak začne fungovat

Mezi superpotraviny můžeme zařadit ještě mnoho dalších potravin, které sice nebudou nutričním obsahem tak komplexní, ale jejich správnou kombinací dosáhnete velice dobrý výsledek. Superpotravina není lék. Nejí se jen občas, ale právě naopak. Až když ji budete jíst každý den v dostatečném množství, můžete vidět konkrétní výsledky. Pravidelná konzumace je totiž zárukou, že vaše tělo dostane ty správné živiny, ze kterých čerpá energii a díky kterým se tělo dokáže hezky regenerovat, nebo dokonce vyléčit. Je to vlastně jednoduché. Dejte tělu, co potřebuje a ono už ví, co má dělat. Velice dobře se vám odvděčí. Všichni to víme, ale teď ruku na srdce. Máte doma alespoň něco z toho, o čem jste četli v článku výše? Pokud ano, tak vám gratuluji. Jen taková maličkost. Ještě ty superpotraviny potřebujete i pravidelně jíst a pít. Tak hurá na nákup a do toho…