Když se zeptám lidí na jejich hodnoty, zdraví se mezi nimi často vyskytuje na předních místech. Věřím, že to není jinak ani u vás.

Jak říká Jaroslav Dušek, jsme vychováváni ve strachu vůči něčemu, co je přirozené a jsme toho i my sami součástí. Pak se bojíme chodit do přírody. Bojíme se včel, koček, které můžou škrábnout a způsobit rozsáhlou infekci. Bojíme se klíšťat, štípnutí hmyzem nebo se bojíme baktérií, které jsou všude kolem… Všude na nás číhá nebezpečí!

Z médií na nás ze všech stran vyskakují různé reklamy, které námi manipulují. Říkají nám, že pokud chceme v tomto nebezpečném světě přežít, potřebujeme jejich výrobky, jejich produkty, které nás zachrání. Někdy mám pocit, že pod tlakem reklam různých výrobců, ať už farmaceutických, drogistických nebo potravinových, ztrácíme určitý nadhled a zdravé selské uvažování.

Mám malou, téměř 6ti letou dcerku a chci ji před tímto strašením uchránit. Proto studuji přírodu a dělám vše, abych mé zdraví a zdraví mé rodiny udržela. A to ne za pomoci vydobytků dnešní moderní doby, ale s pomocí přírody a v souladu s ní.

Studiem přicházím k informacím, které jsem z médií nikdy neslyšela. Přijde mi to škoda. Skoro by si člověk mohl myslet, že je to záměr… S dalším nešvarem, se kterým se při studiu potýkám, jsou vytržené informace z kontextu a celku. Chybí souvislosti. Proto jsem se rozhodla tyto důležité poznatky sdílet a dělit se s vámi i o mé zkušenosti. Zdraví se dnes skloňuje ve všech pádech. Se zdravím souvisí naprosto všechno. Jak uvádí světová zdravotnická organizace „Zdraví je stav fyzické, psychické, sociální a estetické pohody“.

Pokud chceme být zdraví, měli bychom být ve všech těchto oblastech v rovnováze. Zdraví není neměnný stav. Proto potřebujeme každý den pro zdraví něco udělat. Informací je mnoho a tak jsem si pro vás připravila facebokovou stránku, na které se s vámi podělím o střípky této velké mozaiky ZDRAVÍ. Připojte se na mou FB stránku:

https://www.facebook.com/venckovamarta/

Budu ráda, když mi napíšete, co konkrétně zajímá vás nebo jak vy pečujete o své zdraví. Každého vašeho názoru si velice vážím a pomůžete mi tím vytvořit stránku, která bude mít pro vás smysl.